البیان

پیامبر اعظم صلّى‌الله‌علیه‌وآله: آن کس که خود را بر مسلمانان مقدم بدارد، در صورتى که مى‌داند در میان مردم کسى برتر از او وجود دارد، به خدا و رسولش و به مسلمانان خیانت کرده است.

با اینکه امام زمان وجود دارد، چرا شیعیان دچار سختی می شوند و امام زمان کاری نمی کند؟

با اینکه امام زمان وجود دارد، چرا شیعیان دچار سختی می شوند و امام زمان کاری نمی کند؟

. با اینکه امام زمان وجود دارد، چرا شیعیان دچار سختی می شوند و امام زمان کاری نمی کند؟

اعمال ما طبق آنچه در روایات بیان شده به امام زمان عرضه می شود و ایشان از حال ما با خبر هستند.(1)

و ایشان همیشه به یاد ما هستند و در حال دعا کردن برای ما هستند. (2) اما این بدین معنا نیست که در هر مشکلی دخالت بکنند، همانطور که پروردگار عالم بنای حل مشکلات را به صورت دخالت مستقیم را ندارند. زیرا  دنیا یک نظمی دارد که باید طبق آن نظم پیش برود و اگر قرار باشد در هر کاری ورود پیدا بکنند، دیگر اختیار داشتن و امتحانات ما بی معنا می باشد.البته؛ توفیقات بزرگی که شیعیان علی رغم دشمنی های بی نظیر و ناجوانمردانه در عرصه های مختلف علمی و دیگر جهات به دست آورده اند. وظیفه ی ما این است که در شرایط سخت و مشکلات علاوه بر فکر، مشورت و تلاش برای حل آنان،  صبر کرده و بدانیم که حضرت عجل الله تعالی فرجه الشریف به یاد ما هستند و ما را فراموش ننموده اند و باید برای فرج حضرتش دعا کنیم که افضل اعمال است و به وسیله ی ظهور ایشان است که مشکلات و حزن و اندوه ما از بین خواهد رفت.(3)

پی نوشت:

(1) أبی عبد الله علیه السلام قال : تعرض الأعمال على رسول الله صلى الله علیه وآله أعمال العباد کل صباح أبرارها وفجارها فاحذروها ، وهو قول الله تعالى : "اعملوا فسیرى الله عملکم ورسوله " وسکت .

الکافی، الشیخ الکلینی، ج1، ص219.

(2) عبد الله بن أبان الزیات وکان مکینا عند الرضا علیه السلام قال : قلت للرضا علیه السلام : ادع الله لی ولأهل بیتی فقال : أو لست أفعل ؟ والله إن أعمالکم لتعرض علی فی کل یوم ولیلة .

الکافی، الشیخ الکلینی، ج1، ص219.

(3) قالصلى الله علیه وآله وسلم : أفضل أعمال أمتی انتظار الفرج ، ولا یزال شیعتنا فی حزن حتى یظهر ولدی الذی بشر به النبی - صلى الله علیه وآله - أنه یملأ الأرض عدلا وقسطا ، کما ملئت ظلما وجورا .

الإمامة والتبصرة، علی ابن بابویه القمی، ص ترجمة المؤلف 21

 

ارسال نظرات و دیدگاه های شما

توجه:

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پرتال تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد.
• نظراتی که شامل سئوال شرعی یا نتایج مسابقات باشد منتشر نخواهد شد. ( از فرم تماس با ما استفاده فرمایید)
• نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
• متن نظر شما می بایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.